פורטל ניתוחים פלסטיים
 
דף הבית רשימת מנתחים מאמרים סיפורי הצלחה צרו קשר    
 
ד"ר קרן אגם  |  ד"ר רוני מוסקונה  |  ד"ר טלי פרידמן  |  ד"ר אבי וינברג  |  
 

מתעניין/ת בניתוח פלסטי?

מלא/י את פרטייך לקבלת מידע נוסף מהמובילים בתחום


 
ברוכים הבאים לפורטל
רשימת מנתחים
כמה דברים שאתם צריכים לדעת
מבצעים מדהימים בפלסטיקה
הצטרף עוד היום לפורטל
 
 
מבצעים חדשים
יעלו בקרוב מבצעים נוספים
כדאי לעקוב אחרי מבצעים

מאמרים ומידע נוסף


 

שחזור שד

ניתוחים פלסטיים >> שחזור שד
   
דף הבית >> בית >> רשימת ניתוחים פלסטיים >> שחזור שד
ניתוח שחזור שד – השלבים טרום הניתוח

בניגוד לניתוחי שד אחרים, כמו הגדלת או הקטנת שד, ניתוח שחזור שד לאחר כריתה, הוא ניתוח שמטרתו להחזיר לאישה את תחושת הנשיות שנפגעת עקב הניתוח של כריתת שד.
ניתוח כריתת שד מהווה חלק מטיפול מונע כשמתגלה סרטן תורשתי בדם.
במקרים מסוימים ניתוח שחזור שד נעשה מיד לאחר הכריתה, מכיוון ששחזור מיידי מביא להישגים טובים יותר מבחינה קוסמטית, אך לא תמיד מתאפשר לבצע שחזור שד באופן מיידי.
חשוב לבדוק לפני ההחלטה לבצע שיפוץ החזה על ידי ניתוח, אם לא צפויים לאישה טיפולי הקרנה בעתיד הקרוב. במידה והאישה צריכה לעבור טיפולים נוספים לאחר כריתת השד, מומלץ לדחות ניתוח באזור החזה, לתקופה מאוחרת יותר, שהיא אחרי סיום כל טיפולי ההקרנה או הכימותרפיה, אם יהיו כאלה.
ניתוח בחזה כמו שחזור שד, הוא ניתוח המתבצע כתיקון למצב שהמנותחת לא יזמה אותו, אלא נכפה עליה מסיבות בריאותיות. ההתייחסות למצב של ניתוח בחזה, כמו שחזור שד, שונה מניתוחים אחרים, שנעשים בעיקר, בגלל השאיפה של המנותחת לשדרג את המראה שלה. כאן, הניתוח מחויב המציאות, כדי להחזיר למנותחת את תחושת הנשיות שאבדה עם הניתוח של כריתת השד.

החשיבות של ניתוח שחזור שד

ישנן נשים אשר צריכות לעבור ניתוח לשחזור שד, כיוון שהן חולות במחלת הסרטן, ולכן ניתוח מאין זה יכול לעזור להן להרגיש טוב יותר עם עצמן. תוכלו למצוא באתרי האינטרנט הרבים, מידע רב לגבי נושא זה. בדרך כלל נשים אשר עברו כריתת שד, יעדיפו להרגיש טוב עם עצמן ע"י ניתוח מאין זה.

שחזור שד ע"י המומחים

מי שנאלצה להתמודד נגד המחלה ההרסנית של סרטן השד, בטח יודעת כמה קשה להרגיש טוב עצמך ולכן בשביל זה הוקמו ניתוחים כמו שחזור שד. לאחר כריתת השד נשים מרגישות רע והדימוי העצמי שלהן נפגע ולכן ניתוח שחזור שד הינו חשוב ואף קריטי לתחושה האישית של האישה. אין דבר יותר טוב וכיף מלהרגיש נשית. לפני שמחליטים לבצע ניתוח שחזור שד, כמובן שחייבים להתייעץ עם רופא מוסמך כיוון שנושא זה מאוד רגיש וחשוב לקבל המלצה מרופא, שמבין עניין. ניתן לקבל מידע רב גם מאתרי האינטרנט השונים אשר יתנו לכם מידע מפורט בעניין. ניתוח שדיים מומלץ באמת למי שצריכה ורוצה להרגיש טוב עם עצמה לאחר כריתת השד. מומלץ גם לקרוא ולשמוע מיד לגבי הסיכונים האפשריים הנוגעים להרדמה ניתוח שכזה.

ניתוח שדיים בהמלצת רופא מוסמך

רבות מהנשים בימינו עברו ועוברות ניתוח שדיים, בשביל להרגיש טוב יותר עם עצמן. ניתן לברר על מחירים ולבדוק לעומק עניין זה, כיוון שהתחרות בשוק גדולה וצריך לבדק את עניין המחירים כאשר מחליטים החלטה גדולה שכזו, צריך להתייעץ עם רופא מוסמך, ולקבל המלצה רפואית בעניין. אין דבר יותר נפלא לבחורה מלהרגיש נשית וסקסית, ואין ספק כי ניתוח שדיים תורם להרגשה נפלאה כזו. ישנם גם נשים אשר עוברות ניתוח להקטנת שידיים, כי השדיים שלהן גדולות מידי ולכן הן אינן מרגישות טוב עם עצמן. מומלץ לקבל המלצות מנשים שכבר עברו ניתוח כזה, למרות שכל ניתוח בפני עצמו ולכל אחת יש תופעות לוואי שונות. ישנן נשים שנאלצות לעבור שחזור שד בגלל המחלה שבעקבותיה נאלצו לעבור ניתוח.

מהן השיטות השונות לביצוע של שחזור שד

כעיקרון, קיימות שתי שיטות עיקריות לניתוח של שחזור שד.
שיטה ראשונה של ניתוח שחזור שד, היא ע"י הכנסת שתלים מהחוץ.
השיטה השנייה, היא שחזור שד המבוסס על רקמות עצמיות של החולה. הרקמות שנלקחות מחלקים אחרים מגוף האישה, משמשות ליצירת רקמה אשר תחליף את השד שהוסר בניתוח של כריתת שד.
בדרך כללי, רקמה חלופית נלקחת מאזורים שונים בגוף כמו: גב, ירך פנימית, ישבן ועוד.
בשיטה הראשונה של החדרת השתלים מהחוץ, שמכונה גם מתיחת רקמות, העור נמתח בהדרגה ע"י שתלים אשר מכילים מי מלח או סיליקון.
במהלך הניתוח, חלקו אחד של השתל עובר שינוי, ומוחדרים אליו מבחוץ נוזלים בהדרגה. באופן הדרגתי, העור מתחיל להתאים את עצמו אל המבנה החדש של השד.

שחזור פטמות במהלך ניתוח של שחזור שד

במהלך ניתוח שחזור שד, ניתן להוסיף שלב של שחזור פטמות ועטרות. תוספת שחזור פטמות ועטרות, תאפשר ליצור שד שיהיה דומה ככל הניתן, למבנה של שד רגיל ונורמלי.
הבחירה בין שתי שיטות הטיפול של שחזור שד, תלויה במספר מרכיבים:
  • בחירתה של החולה באחת מהשיטות
  • מבנה הגוף של החולה
  • אם קיימות מחלות נוספות ברקע (עישון, סוכרת, השמנת יתר)
  • המבנה והגודל של השד שנותר
  • האם לחולה קיים עבר כירורגי וממה הוא מורכב
  • מבנה העור
כל האלמנטים שהובאו כאן, חשובים כשצריכה להתקבל החלטה לגבי סוג הטיפול המתאים ביותר.
למשל, היסטוריה של עישון, תגביר את הסיכון בניתוח אשר מבוצע באמצעות רקמות עצמיות.
בעיות השמנה, עלולות להגביר את הסיכון לסיבוכים שעלולים להתרחש בעקבות הניתוח. בעיות השמנה עלולות להקשות מאד על הצלחת השיקום והריפוי מבחינה קוסמטית.

כמה זמן אורך ניתוח של שחזור שד

ההכנות לניתוח של שחזור שד, כולל הרדמה והפעילויות השונות להכנה, יכולות לקחת כשעתיים.
מהרגע שהצוות הרפואי מתחיל את החלק השחזורי של הפעולה, התהליך עצמו לוקח עוד שעה ועד שש שעות. הכל תלוי במהלך הניתוח, אם הוא תקין, או, אם חלות התפתחויות בלתי צפויות.
לאחר סיום הניתוח המטופלת מבלה בין שעתיים עד שלוש שעות בחדר התאוששות.
לאחר מכן היא מועברת לחדר בבית חולים.

מהו תהליך ההחלמה לאחר ניתוח שחזור שד

בימים הראשונים לאחר הניתוח, המנותחת עלולה לחוות אי נוחות וכאבים. כדי להפחית את סף הכאבים, היא תקבל משככי כאבים, עד שהכאבים ייעלמו לגמרי או יפחתו באופן ניכר.
בזמן שהמנותחת מאושפזות בבית חולים, היא זוכה להשגחה מלאה מצוות רפואי במקום.
נהוג לעודד את המנותחת, כמה שעות לאחר הניתוח, להזיז את זרועותיה, אך לא לבצע פעולות המחייבות הפעלת כוח, כמו, להתרומם או לרדת מהמיטה, או להרים חפצים כבדים.
ביום הראשון לאחר הניתוח, אחים/אחיות מסייעים למנותחת לצאת ולהיכנס למיטה.
למחרת הניתוח, רוב המטופלת יכולות ללכת ללא עזרה.
המנותחת ממשיכה לקבל נוזלים תוך ורידיים במשך יום או יומיים, תוך כדי שהיא חוזרת לאכול בכוחות עצמה.
במקרים מסוימים, החולה נעזרת בקתטר אם היא לא יכולה ללכת לבד לשירותים.
אורך השהייה של מנותחת בבית חולים תלוי בסוג הניתוח שהיא עברה, ובקצב ההחלמה שלה.
נשים שעברו ניתוח של שחזור שד באמצעות שתלים, השהייה בבית חולים, באופן ממוצע היא בין יום עד יומיים. אם מדובר בניתוח של שחזור שד באמצעות רקמות, השהייה תהיה בין חמישה עד שישה ימים.
רוב הנשים יכולות לחזור לפעילות שגרתית תוך תקופת זמן של שישה שבועות לאחר ניתוח בחזה כמו שחזור שד. כדי לחזור ולעסוק בפעילות ספורטיבית, ייקח עוד כמה שבועות.
המקומות שבהם בוצעו השחזור, יישארו ללא תחושה לאחר הניתוח.
נשים שעברו ניתוח של שחזור שד, צריכות להמשיך ולבדוק את השדיים שלהן מדי חודש, ולדווח מיד לרופא על כל שינוי במבנה או בתחושה במקום.


 
ניתוחים פלסטיים | ניתוח אף | הגדלת חזה | הקטנת חזה | הרמת חזה


בניית אתרים